Er veste FCB efter reglerne?

Udgivet 13 Maj 2014

Vi analyserer uenighed om, hvorvidt de veste bruges af nogle spillere i FC Barcelona er i overensstemmelse med de regler eller ej.

leo

Må veste hjælp Messi normalt er i henhold til de regler,?

Ved flere lejligheder, gennem vores Twitter-profil @ Arbitrofutbol, Vi spekulerede på, hvis det indre termisk vest bruges af nogle spillere i FC Barcelona (Leo Messi como en la foto) opfylder reglerne.

Rule 4, <The Players 'Equipment>, stater med hensyn til grundlæggende udstyr, hvis de anvendes undertøj, ærmerne på disse tøj bør være det vigtigste farve trøje eller skjorteærmer Player.

cortaSer man på den kortærmet skjorte af FC Barcelona sikkert den vigtigste farve, der er gul, så tvivlen om vores kyndige fans ville være velbegrundet, idet, klogt, den indre skjorte hjælp Leo Messi skal være gul.

larga

Men, hvis vi ser på, hvad der er det samme sæt af FC Barcelona i deres tilstand Shirt, bemærke, at ærmerne på det er rødt, så vil det være hensigtsmæssigt, at den almindeligt anvendte undertrøje som Leo Messi er den samme farve.

Det ville være helt ude af årsagen til, at det ene hold havde spillere med forskellige farver på de lange ærmer af deres skjorter, når reglen den søger netop homogeniteten i sættet.

>>>>> Hvis du haft denne post, vi opfordre dig til at dele det. Hvis du ønsker at modtage vores nye indlæg i din e-mail Abonner via RSS eller på dette link: Tilmeld

 

 

Kommentarer og styrekugle er i øjeblikket ikke tilladt.

Kommentarer er lukket.

Drevet af WordPress | Finde gratis wordpress temaer 2012 | Takket være Fotoprintere, Premium Temaer og Temaer Galleri